Damski bokser z Chorzowa. 51-latek dotkliwie pobił swoją partnerkę

fot. Policja Śląsk

Decyzją chorzowskiego sądu najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie 51-letni mieszkaniec Chorzowa, podejrzany o znęcanie się nad swoją partnerką.

Mężczyzna wszczynał awantury, podczas których stosował przemoc psychiczną i fizyczną oraz groził kobiecie pozbawieniem życia. Na wyrok w tej sprawie poczeka w areszcie.

Policjanci zatrzymali 51-letniego chorzowianina, który znęcał się psychiczne i fizyczne nad swoją partnerką. W minioną środę podczas awantury kolejny raz pobił kobietę. Mimo próśb konkubiny o wezwanie pogotowia mężczyzna nie udzielił jej pomocy. Pobita 49-latka korzystając z faktu, że jej oprawca śpi, uciekła z mieszkania i wezwała pomoc medyczną.

Bezpośrednio po wyjściu ze szpitala kobieta zawiadomiła o wszystkim Policję. Sprawą zajęli się kryminalni z chorzowskiej komendy, którzy jeszcze tego samego dnia zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnym areszcie.

Na wniosek śledczych i Prokuratury chorzowski sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Za te przestępstwa okres jego pobytu za kratami może przedłużyć się do 5 lat.

 

źródło: policja Śląsk