Chorzów: 37-letni motocyklista stracił życie

Mniejszy niż zazwyczaj ruch i mniej zdarzeń drogowych, tak wyglądała tegoroczna majówka w województwie śląskim. Nie obyło się jednak bez tragicznych wypadków. Podsumowujemy ostatni weekend na naszych drogach.

Od piątku do niedzieli na drogach naszego województwa doszło do ponad 200 zdarzeń drogowych, w których jedna osoba zginęła i 9 zostało rannych. W analogicznym okresie roku ubiegłego, czyli pomiędzy 1 a 3 maja, zdarzeń drogowych było prawie 300, a w ich wyniku 4 osoby zginęły i 17 zostało rannych. Jak pokazują liczby, tegoroczna majówka była zdecydowanie bezpieczniejsza niż przed rokiem.

Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w Chorzowie, gdzie po zderzeniu z samochodem życie stracił 37-letni motocyklista oraz w powiecie żywieckim – tam 17-letni kierujący osobówką, jak już wiadomo w stanie nietrzeźwości, doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem dostawczym, w wyniku czego cztery osoby doznały poważnych obrażeń.

Niestety i tym razem najpoważniejsze wypadki drogowe wiązały się z ludzką nieodpowiedzialnością, gdyż w obu wspomnianych zdarzeniach pojazdami kierowały osoby nieposiadające do tego stosownych uprawnień.

 

źródło: Policja Bytom