Bytom. Leżał pod samochodem i próbował odciąć katalizator. Na widok policji zaczął uciekać

fot. Policja Bytom

Bytomscy mundurowi zatrzymali na gorącym uczynku 44-latka. Złodziej wpadł na kradzieży katalizatora z zaparkowanego pojazdu. 

Do zdarzenia doszło we wtorek nad ranem w centrum Bytomia. Policja otrzymała ł zgłoszenie o mężczyźnie, który leży pod samochodem i tnie metal. Na miejsce niezwłocznie pojechał patrol. Na widok mundurowych mężczyzna zaczął uciekać, jednak szybko wpadł w ręce policjantów.

 

Jak się okazało, rabuś próbował odciąć katalizator zamontowany w układzie wydechowym zaparkowanego auta. Złodziej został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Pracując nad sprawą mundurowi, ustalili, że 44-latek powinien odbywać kwarantannę w swoim miejscu zamieszkania.

O całym zdarzeniu śledczy powiadomili służby sanitarne. Już następnego dnia mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. Teraz czeka go spotkanie z wymiarem sprawiedliwości.

Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat za kratami. Śledczy traktują postępowanie jako rozwojowe. Do sprawy zabezpieczyli elementy układów wydechowych pojazdów, które mogły pochodzić z przestępstwa. Trwa ustalanie ewentualnych pokrzywdzonych.

źródło: Policja Bytom